Titulinis Investuotojams

Investuotojams

Nuo 05.22 bendrovės „East West Agro“ (EWA) akcijomis pradėta prekiauti Nasdaq Baltijos alternatyviojoje vertybinių popierių rinkoje „First North“. Šiuo metu EWA yra vienintelė žemės ūkio technikos prekybos bendrovė ir iš viso ketvirta įmonė, kurios akcijos įtrauktos į šią biržos platformą. 
Nasdaq Baltic puslapis
Gerb. klientai, partneriai, investuotojai,

     Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) sėkmingai įgyvendino pirminį viešą akcijų siūlymą (angl. IPO). Siūlomas bendrovės akcijas įsigijo 107 investuotojai. Bendrovė pritraukė 3 mln. eurų kapitalo, o investuotojų paklausa pasiūlą viršijo 22 procentais. 


„Mūsų iškeltas tikslas – tapti biržos bendrove, kurios akcijos būtų likvidžios ir patrauklios investuotojams. Sėkmingai gyvendinome labai svarbų žingsnį šio tikslo link – išplatinome 125 tūkst. naujai išleistų akcijų. Džiaugiames, kad investuotojai palankiai vertina mūsų bendrovę, jos verslo modelį, augimo planus, taip pat tiki žemės ūkio sektoriumi ir įžvelgia dar neišnaudotą jo potencialą Lietuvoje“, - sako Gediminas Kvietkauskas, EWA generalinis direktorius.

Didžiąją dalį pritraukto kapitalo bendrovė skirs plėtrai Lietuvoje: 2017-2018 metais ketinama atidaryti naujas techninės priežiūros ir prekybos atstovybes pagrindiniuose Lietuvos rajonuose.

„Pirmiausia plėtra numatyta Šiaulių rajone. Čia jau netrukus ketiname atidaryti 1,5 tūkst. kv. metrų ploto atstovybę, kurioje vietos ūkininkai galės iš arti susipažinti su mūsų prekiaujama ir vietoje eksponuojama modernia žemės ūkio technika. Įdarbinsime ir naujų darbuotojų, kurie rūpinsis klientų aptarnavimu, taip pat technikos priežiūra“, - pasakoja G. Kvietkauskas

EWA pirminį viešą akcijų siūlymą balandžio 3-28 dienomis įgyvendino finansų maklerių įmonė „Orion Securities“. Pasak maklerių įmonės Verslo klientų vadovo Aurelijaus Rimkaus, emisijoje dalyvavo ne tik smulkieji bet ir keletas institucinių investuotojų iš Lietuvos bei Estijos.
„Tikimės, kad sėkmingas EWA akcijų siūlymas ir kitoms bendrovėms bus geru pavyzdžiu, kaip galima reikiamą kapitalą pritraukti per biržą. Vietinė kapitalo rinka nėra didelė, todėl investuotojai labai pozityviai vertina naujų bendrovių žengimą į biržą. Be to, ateityje laukiame ir aktyvesnio vietinių pensijų fondų įsitraukimo, kurie dalį savo aktyvų nukreiptų į naujas biržos įmones“, - sako A. Rimkus.

Dabar pradedama ruoštis EWA akcijų įtraukimui į Nasdaq Baltijos alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North“. Planuojama, kad tai įvyks iki šių metų gegužės 22 dienos.

Pasibaigus viešam akcijų siūlymui ir paaiškėjus, kad paklausa viršijo pasiūlą, buvo nuspręsta, kad mažmeniniams neprofesionaliems investuotojams poreikis bus patenkintas visiškai, mažinant akcijų skirstymą atrinktiems profesionaliems investuotojams. Bendrovė po sėkmingo viešo akcijų siūlymo taip pat įsipareigojusi visiems akcininkams išmokėti tarpinius dividendus – 1,60 euro vienai akcijai.

Apie EWA:
Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA, įkurta 2006 m., šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Šio sektoriaus bendrovių TOP 5-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Bendrovės pajamos 2016 m. siekė 23 mln. eurų, bemaž du kartus daugiau nei 2015 metais. EWA aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. Šiuo metu bendrovėje dirba 59 darbuotojai.

Apie FMĮ „Orion Securities“:
UAB FMĮ „Orion Securities“ yra didžiausia ne bankinė finansinė grupė Lietuvoje, tarpininkaujanti prekiaujant vertybiniais popieriais ir teikianti įmonių finansų, privačios bankininkystės ir finansų valdymo paslaugas privatiems ir juridiniams asmenims.
 
 

Finansiniai priedai

Pranešimai