Titulinis Apie mus

Apie mus

EWA veiklos kryptys
  • Naujos ir naudotos žemės ūkio technikos prekyba
  • Grūdų sandėliavimo įrengimų prekyba ir projektavimas
  • Žemės ūkio technikos aptarnavimo darbai ir techninė priežiūra

East West Agro (EWA)

Lietuviško kapitalo bendrovė EWA yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Pagrindinės veiklos sritys yra prekyba nauja bei naudota žemės ūkio technika ir atsarginėmis dalimis, žemės ūkio technikos aptarnavimo darbai ir techninė priežiūra, technikos nuomos paslaugos. EWA yra vieno didžiausių pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojo Massey Ferguson oficialus ekskliuzyvinis importuotojas Lietuvoje.
 
Bendrovės pagrindinė buveinė įsikūrusi centrinėje Lietuvos dalyje – Kauno raj., Kumpių kaime, prie autostrados Kaunas – Klaipėda. Čia veikia EWA administracija, yra įsikūręs klientų aptarnavimo skyrius, technikos priežiūros centras. Lietuvoje bendrovė turi dar tris technikos prekybos ir aptarnavimo centrus – Šiauliuose, Kupiškyje ir Plungėje. Mobilaus serviso komandą sudaro apie 40 pilnai įrengtų automobilių.


Startas

2006–2008 metai

2006 m. įsteigta bendrovė EWA savo veiklą daugiausia siejo su eksportu. Įmonė tiekė žemės ūkio technikos atsargines detales ir specializuotą techniką Baltarusijos rinkai, taip pat padėjo įvairioms Europos Sąjungos (ES) agro verslo bendrovėms, siekiančioms prekiauti šioje šalyje.

Sėkminga veikla užsienyje padėjo sukaupti įmonės kapitalą ir užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su veiklos partneriais visoje Europoje. 2008 m. EWA pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena lyderiaujančių ir didžiausių pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojų – įmonių grupe AGCO. Ši sutartis leido bendrovei atstovauti du prekės ženklus – „Fella“ (šienavimo technika) ir „Laverda“ (kombainai).
 

Augančios bendrovės DNR

2009–2012 metai

Sukaupta dvejų metų veiklos patirtis kaimyninėje rinkoje, užsitarnautas Europos partnerių ir tiekėjų pasitikėjimas, sukauptas įmonės kapitalas EWA paskatino imtis naujo veiklos etapo –specializuotos žemės ūkio technikos prekybos Lietuvoje. Tam buvo palanki ir šalies žemės ūkio padėtis – prasidėjo ūkių konsolidacija, sparčiai augo ūkininkų investicijos į techniką, ūkių veiklos efektyvumas tapo vienu iš didžiausių prioritetų.

Bendrovė savo būstinę atidarė Kauno rajone. Be prekybos nauja kokybiška technika savo klientams EWA pasiūlė ir technikos priežiūros bei serviso paslaugas. Per pirmuosius trejus veiklos metus Lietuvoje EWA iš viso pardavė daugiau kaip 100 vienetų įvairios technikos, o pardavimai kasmet augo vidutiniškai du kartus.

2011 m. EWA pajamos sudarė beveik 2,8 mln. eurų, o po metų – 2012-aisiais – išaugo daugiau kaip du kartus iki 6,7 mln. eurų.

Šiuo periodu bendrovė EWA, siekdama stiprinti savo veiklą ir klientų bazę, ieškojo strateginio investuotojo. Juo tapo akcinė bendrovė „Kauno Grūdai“ – ji įsigijo 51 proc. EWA akcijų paketo. Be to, iki 2012 m. EWA sėkmingai praplėtė Lietuvoje atstovaujamų užsienio gamintojų prekės ženklų portfelį iki 12 partnerių.
 

Naujos verslo galimybės

2013-2015 metai

Bendrovė EWA, ieškodama naujų verslo galimybių ir siekdama stiprinti savo konkurencinį pranašumą, pradėjo derybas su įmonių grupe AGCO dėl vieno seniausių ir didžiausių žemės ūkio technikos gamintojų pasaulyje „Massey Ferguson“ atstovavimo. Tikslas – Lietuvos žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams pasiūlyti visą šio gamintojo technikos asortimentą: traktorius, kombainus, pašarų ruošimo ir kitą techniką. Kelių metų derybas vainikavo 2015 m. pabaigoje pasirašyta ilgalaikė išskirtinio atstovavimo Lietuvoje sutartis.

Šiuo laikotarpiu bendrovė žengė ir dar vieną svarbų strateginį žingsnį – išpirko 51 proc. savo akcijų paketą, kurį prieš bemaž trejus metus buvo įsigiję „Kauno grūdai“. Po sėkmingo sandorio EWA steigėjai Gediminas Kvietkauskas bei Danas Šidlauskas ir vėl tapo 100 proc. bendrovės akcininkais.

2015 m. bendrovė sėkmingai pritraukė rizikos kapitalo fondo „Practica Venture Capital“ 1,5 mln. eurų finansavimą – subordinuotą paskolą, kuri sustiprino įmonės kapitalą.

Visos šios verslo galimybės prisidėjo prie įmonės pozicijų rinkoje sustiprėjimo, finansinių rodiklių augimo. 2015 m. EWA pajamos jau siekė 12,5 mln. eurų (palyginus su 2011 m. augimas yra beveik 4,5 karto).
 

Stiprus rinkos žaidėjas

2016-2019 metai

EWA iš viso siūlo 18 specializuotų Europos žemės ūkio gamintojų produkciją. Ji yra bene vienintelė bendrovė, siūlanti visą žemės ūkio apdirbimo technikos pasiūlą (angl. full range),  Lietuvoje.

Kryptinga verslo plėtra ir sėkmingos investicijos užtikrina bendrovės nuoseklų ir tvarų augimą.  Pagal rinkos dalį EWA pirmauja specializuotos šienavimo technikos, smulkių ir vidutinių kombainų prekyboje. Traktorių pardavimų rinkoje EWA įsitvirtinę pardavėjų TOP 3-uke.

Auganti bendrovė investuoja ir modernizuoja savo veiklą – Kauno rajone įsikūrusi pagrindinė EWA būstinė išsiplėtusi iki 3000 kv. m, kur įsikures technikos parkas, atsarginių dalių ir modernus serviso centras.

2017 metais atidaryti 2 nauji EWA centrai – technikos priežiūros ir prekybos atstovybės – Panevėžio ir Šiaulių rajonuose. Ši strateginė plėtra leidžia užtikrinti dar greitesnį ir patogesnį klientų aptarnavimą visoje Lietuvoje, leidžia stiprinti pozicijas itin konkurencingame veiklos sektoriuje.

Aiški verslo kryptis dirbti išskirtinai tik su specializuotais technikos gamintojais užtikrina paslaugų kokybę, o sėkmingas rinkos išmanymas – nuolat augančią klientų bazę, kuri vertina galimybę gauti visą paslaugų spektrą iš vienų rankų: nuo naujos savaeigės technikos iki jos priežiūros, atsarginių detalių ir profesionalių konsultacijų ūkio našumui didinti.

EWA yra suinteresuota prisidėti prie žemės ūkio specialistų rengimo kokybės Lietuvoje gerinimo, todėl glaudžiai bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo universitetu ir VDU Žemės ūkio akademija – yra jos mecenatas, įsteigęs vardines stipendijas, taip pat skiria lėšų mokslinės bazės atnaujinimui.
                            

EWA plėtros vizija

2019-2022 metai

Vertindama Lietuvos ir pasaulio žemės ūkio tendencijas EWA mato puikias galimybes augti ir ateityje. Ilgametė patirtis, subalansuotas siūlomų paslaugų krepšelis ir žymiausių sektoriaus prekės ženklų atstovavimo teisės yra puikus pagrindas plėtrai.

EWA planuose numatomas ir kitas kokybinis verslo plėtros etapas – žengimas į naujas rinkas. Dabar daugiausia potencialo plėtrai įžvelgiama Latvijoje ir Estijoje. Pastaroje rinkoje įmonė turi veiklos patirties, o žemės ūkio modernizacijos potencialas čia yra itin didelis.
 

Mūsų partneriai

MASSEY FERGUSON
SKY Agriculture
SULKY
DAL BO
EUROMILK
GiANT
Schuitemaker
LINDER