Titulinis Grūdų sandėliavimo įranga Grūdų saugojimo bokštai Frame plokščiadugniai bokštai

Plokščiadugniai bokštai
FRAME

Lakštai
Bokšto sienos iš cinkuotų skardos lakštų:
• Padengimas cinku 600 g/m2;
• Lakštai banguoti, bangos žingsnis - 67,7 mm;
• Lakštų storis nuo 0,8 iki 3,5 mm;
Stogas
Gaminant bokštus atsižvelgiama į šalies klimato zoną, seisminį aktyvumą ir kitas aplinkos sąlygas. Lietuvoje itin svarbu įvertinti sniego apkrovą, todėl naudojamos tvirtesnės stogo konstrukcijos. Galima sniego apkrova stogui iki 250 kg/m2, esant poreikiui gali būti ir didesnė. Stogo nuolydis 31o yra vienas didžiausių rinkoje.
Tvirtumo sijos
Sienos sutvirtinamos cinkuotomis išorinėmis tvirtumo sijomis. Tvirtumo sijos tvirtinamos 8.8 stiprumo klasės varžtais ir tiesiogiai remiasi į betono pagrindą, todėl konstrukcija itin tvirta. Tvirtumo sijos, kaip ir kitos detalės padengtos cinku 600 g/m2.
Apibėgantis sraigtinis iškrovimo transporteris
Plokščiadugniams bokštams pilnai iškrauti reikalingas apibėgantis transporteris. Platus apibėgančių sraigtinių transporterių asortimentas visų diametrų bokštams. Transporterio našumas parenkamas pagal technologinę liniją.
Aptarnavimo liukai ir durys
Standartiškai kiekvieno bokšto antrame žiede montuojamas dvigubas aptarnavimo liukas. Papildomai gali būti komplektuojamas antras liukas su aptarnavimo kopėčiomis ir aikštele, aukščiau esančiuose žieduose. Didesniuose bokštuose galima komplektuoti ir aptarnavimo duris per pirmus du bokšto žiedus. Bokšto stoge yra inspektavimo liukas, skirtas apžiūrėti  saugomų grūdų būklę vizualiai. Liukų ir durų tvirta konstrukcija, todėl nesusikraipo ir lengvai darinėjasi.
Aptarnavimo kopėčios ir laiptai
Bokšto sienos, stogo aptarnavimo kopėčios ir laiptai atitinka naujausius saugumo reikalavimus. Apsauginiai lankai, turėklai, poilsio aikštelės, neslidūs paviršiai ir kitos detalės aptarnavimą padaro patogiu ir saugiu. Padengimas cinku, toks pats, kaip viso bokšto (600 g/m2).
Aptarnavimo takelis
Aptarnavimo takelis arba galerija atlieka kelias funkcijas:
• Grandiklinio transporterio palaikymo, greito ir patogaus aptarnavimo;
• Greito bokštų aptarnavimo, nereikia į kiekvieną bokštą lipti atskirai, norint apžiūrėti padėtį bokšte, aptarnauti temperatūros ar lygio montavimo sistemas.
FRAME gali pasiūlyti galeriją pritaikytą ir mažiausiam transporteriui, ir 1200 t/h našumo. Taip pat, esant poreikiui, galerija gali būti pritaikyta dviem transporteriams.
Ventiliatoriai
Sandėliuojamiems grūdams kritiškai svarbus ventiliavimas. Siūlomi ventiliatoriai pasižymi aukštomis techninėmis charakteristikomis. Naudojami varikliai atitinka IP 55 atsparumo klasę. Korpusas iš cinkuoto plieno. Standartinėje komplektacijoje yra 2m ilgio lanksti žarna su pajungimo elementais. Ventiliatoriai gali būti stacionarūs ir mobilūs.
Stogo kaminėliai ir ištraukimo ventiliatoriai
Standartiškai komplektuojami lenkti stogo kaminėliai. Kaminėlio konstrukcija gerai apgalvota. Jis aukštai pakyla nuo stogo ir užsilenkia taip, kad anga būna lygiagrečiai žemei, todėl nebaisus stogu tekantis vanduo ir pustomas sniegas. Taip pat galime pasiūlyti ir stoginius ištraukimo ventiliatorius, drėgmei ištraukti, drėgnam orui ištraukti kondensato susidarymo galimybę sumažinti iki minimumo.
Lygio davikliai ir temperatūros matavimo sistemos
Standartinėje komplektacijoje yra viršutinis ir apatinis lygio davikliai. Davikliai lengvai tvirtinami ir nereikalauja daug priežiūros. Tinka visoms grūdinėms kultūroms.
Taip pat siūlome temperatūros kontrolės sistemas. Nuo rankinių terminalų iki mikro-procesorinių kompiuterizuotų valdymo sistemų.
Šoninis savitakos iškrovimas
Per bokšto šoną išvedamas tiesioginio pakrovimo į transportą vamzdis su aptarnavimo aikštele ir kopėčiomis. Be transporterių pagalbos, gravitacijos pagalba, iškraunama dalis bokšto, todėl sutaupoma laiko ir elektros energijos.

FRAME bokštų savybės

      Italų gamintojo FRAME plokščiadugniai, banguotos skardos bokštai skirti grūdinių kultūrų ir kitų birių produktų saugojimui. Plati talpų ir priedų gama leidžia bokštus parinkti pagal ūkio poreikius ir turimą įrangą. Bokštų diametras nuo 3.64 iki 31.83 metrų. Bokšto sienos iš cinkuotų banguotos skardos lakštų. Lakštų storis nuo 0,8 iki 3,5 mm, o lapo bangos žingsnis - 67,7 mm. Sienos sutvirtintos cinkuotomis išorinėmis tvirtumo sijomis. Tvirtumo sijos tvirtinamos varžtais ir tiesiogiai remiasi į betono pagrindą, todėl konstrukcija labai tvirta. Bokšto sienos, tvirtumo sijos, aikštelės ir kitos detalės padengtos cinku 600 g/m2
FRAME plokščiadugnių bokštų privalumai:
• Plati talpų gama;
• Aukšta medžiagų, detalių ir gamybos proceso kokybė;
• Banguotos skardos lakštai;
• Padengimas cinku 600 g/m2;
• Stogo nuolydis - 31o;
• Bokštuose galima saugoti visas birias kultūras ir granules;
• Plati komplektuojamų priedų gama;
• Įvairūs ventiliavimo sistemų sprendimai;
• Dvigubas aptarnavimo liukas arba dvigubos durys bokšto sienoje;
• Optimalus aptarnavimo takelio (galerijos) ir kitų aikštelių išdėstymas;
Bokštai

Reikia konsultacijos?

Paskambinkite mums:
+370 679 45547
info@ewa.lt

Kanalinė ventiliavimo sistema
 

Tai yra standartinis plokščiadugnių bokštų ventiliavimo sprendimas. Betoniniame pagrinde suformuoti kanalai uždengiami perforuotos skardos modulinėmis grindimis. Grindų perforacija priklauso nuo saugojamų grūdinių kultūrų, granulių. Grindys lengvai uždedamos ir nuimamos, tai labai patogu išvalant bokštą.

 

Kanalinė ventiliavimo sistema

Pilnai perforuotos grindys
 

Alternatyvus plokščiadugnių bokštų ventiliavimo sprendimas, kai visas bokšto dugnas padengiamas pakeltomis, modulinėmis, perforuotos skardos grindimis. Grindų perforacija priklauso nuo saugojamų grūdinių kultūrų, granulių.  Naudojant šį sprendimą paprastėja pamatų įrengimas.
Pilnai perforuotos grindys

Vidinis ventiliavimo konusas


Plokščiadugnio bokšto viduje surenkamas ventiliacinis konusas prie kurio tvirtinasi ventiliavimo vamzdžiai. Grūdai išbyra gravitacijos pagalba, todėl nereikalingas apibėgantis transporteris. Toks sprendimas galimas iki 1200 m3 talpos bokštų. Naudojant šį sprendimą paprastėja pamatų įrengimas.
Vidinis ventiliavimo konusas

Parametrai

FRAME plokščiadugnių bokštų parametrų intervalai
Modeliai Talpa, m3 Diametras, m Aukštis, m Cinkavimas, g/m2
FP04-FP35 50 - 24 717 3,64 - 31,83 5,41 - 37,33 600
 
FRAME plokščiadugnių bokštų priedai:
• Apibėgantys sraigtiniai iškrovimo transporteriai;
• Aptarnavimo takelis (galerija) ir kitos aptarnavimo aikštelės;
• Kopėčios su apsauginiais lankais ir poilsio aikštelėmis arba laiptai su turėklais;
• Ventiliavimo kanalai, grindys arba konusas;
• Ventiliatoriai, ventiliavimo kaminėliai, ištraukiantys ventiliavimo kaminėliai;
• Lygio davikliai;
• Temperatūros matavimo sistemos;
• Šoniniai savitakos iškrovimai;
• Kita.

Gamintojas

Gamybinė įmonė „FRAME“, gaminanti grūdų ir pašarų saugojimo bokštus, įsikūrusi netoli Bolonijos šiaurės Italijoje. Saugyklų gamybą pradėjo 1990 m. ir išaugo iki vieno didžiausių bokštų gamintojų Europoje. „FRAME“ yra kanadiečių korporacijos „AG Growth International Group“ dalis. Šiai korporacijai priklauso tokie prekės ženklai kaip WESTEEL, TWISTER, PTM, GRAIN GUARD, WESTFIELD, REM, STORM, WHEATHEART, TRAMCO ir kt.
Per paskutinius 10 metų „FRAME“ nuolat tobulėjo ir išaugo iki rinkos lyderio Europoje. Didelis dėmesys skiriamas produktų ir paslaugų kokybei. FRAME apdovanoti ISO 9001 kokybės standartu grūdų saugojimo bokštų gamyboje, EN ISO 3834 standartu suvirinimo darbams ir naujausius ES reikalavimus atitinkančiu CE ženkliuku (UNI EN 1090-1). FRAME turi savo laboratoriją, kurioje atliekami medžiagų ir detalių tvirtumo bei atsparumo tyrimai. Gaminant bokštus įvertinamos regionų seisminis aktyvumas, vėjo greitis, sniego apkrova ir kitos aplinko sąlygos.

Gamintojo sertifikatai: