Titulinis Naujienos BEDNAR pristato 2019-ųjų naujienas
2019.02.25

BEDNAR  gamykla SIMA parodoje pristato 2019-ųjų naujienas

Prancūzijoje vykstančioje žemės ūkio parodoje SIMA 2019, BEDNAR pristato savo mašinų portfelio naujienas. 2019 metais iš viso bus pradėtos gaminti 7 naujos žemės dirbimo, sėjos ir tręšimo mašinos.
 

ATLAS AO_PROFI diskinis skutiklis ypač tiksliam dirbimui


Naujasis ATLAS AO_PROFI diskinis skutiklis savo konstrukcija ir valdymu patiks net ir reikliausiems klientams.  Hidraulinis darbinių dalių reguliavimas šiandien yra privalomas technikos atributas, tačiau ATLAS AO_PROFI aprūpintas elektrohidrauline reguliavimo sistema, o tai visiškai kitas BEDNAR mašinų valdymo komforto lygis.

Be lengvo diskų darbinio gylio reguliavimo naujoji mašinos valdymo sistema pasižymi ir kitomis funkcijomis, pavyzdžiui, laipsniškas gilinimas, važiuojant kalvos viršūne, ir grįžimas prie nustatytojo darbinio gylio, koregavimas pagal diskų nusidėvėjimą ir kitomis. Mašina aprūpinta 620 mm skersmens, 6 mm storio diskais, sumontuotais po vieną ant pavadėlio ir išdėstytais X forma.  Dėl tokio darbinių dalių išdėstymo skutiklis idealiai seka traktoriaus trajektoriją.  Kiekvienas pavadėlis apsaugotas spyruokline apsauga, todėl kokybiškas darbas garantuotas ir akmenuotuose laukuose.

 
ATLAS AO_PROFI diskinio skutiklio diskai gali būti standartiniai arba agresyvieji, abeji gali dirbti iki 16 cm gyliu.  Dėl integruotos transportinės ašies mašina itin manevringa.  Tokią ašies konstrukciją įvertins tie, į kurių laukus patekimas apsunkintas.  Pražangus volų išdėstymas padidina mašinos stabilumą darbo metu.
Klientams, auginantiems rapsus, kukurūzus, saulėgrąžas ir kitas panašias kultūras, patiks galimybė užsisakyti viso mašinos darbinio pločio peilinį volą Trash-Cutter.  Be to galima pasirinkti ir dvigubus atraminius ratus, kurie padidina šoninių rėmų stabilumą.
Skutiklis gali būti naudojamas tiek minimalaus žemės dirbimo , tiek ir įprastose, arimu grįstose, sistemose.  BEDNAR FMT šiuo metu siūlo du ATLAS AO_PROFI modelius: 5 ir 6 m užgriebio pločio.
 

Platusis ATLAS AE_PROFI diskinis skutiklis, siekiantiems didžiausio našumo


Sunkus ir platus ATLAS AE_PROFI diskinis skutiklis pirmą kartą buvo parodytas AGRITECHNICA parodoje 2017-aisiais.  Atlaikiusi intensyvius išbandymus, mašina dabar jau siūloma pirkėjams.

Svarbi šios mašinos ypatybė – tai patogus elektrohidraulinis visų funkcijų valdymas iš traktoriaus kabinos.  Mechanizatoriai tuo tikrai džiaugsis.  Visoms funkcijoms valdyti hidraulinė mašinos sistema su apkrovos matavimu turi būti prijungta prie trijų traktoriaus hidroskirstytuvų.  Valdymo sistema suderinama su standartiniu ISOBUS.

Daugiau nereikia galvoti, kaip išlankstyti ir sulankstyti mašiną, nes procesai visiškai automatizuoti.  Kad išlankstyti ir sulankstyti skutiklį, mechanizatoriui užtenka spustelėti vieną mygtuką traktoriaus ISOBUS terminale.  Ten pat reguliuojami ir visi mašinos parametrai, netgi mašinai dirbant.  ATLAS AE_PROFI valdymo sistema žymiai palengvina reguliavimą pagal kintančias dirvos sąlygas.  Tarp kitų funkcijų yra ir dalinis iškėlimas, laikinai sumažinantis darbinį gylį, kai traktoriaus galios nebepakanka, pavyzdžiui, dirbant įkalnėje.
 
Mašina taip pat suderinama su ISOBUS užduočių valdikliu, taigi galima automatiškai reguliuoti darbinį gylį pagal iš anksto sudarytą žemėlapį.  Galima terminale išsaugoti, kokiu darbiniu gyliu mašina dirbo bet kuriame lauko taške.  ISOBUS sekcijų kontrolės funkcija automatiškai pakelia ir nuleidžia mašiną į darbinę padėtį galulaukėje.  Terminale galima peržiūrėti ir įvairią statistiką: dirbtas valandas, įdirbtą plotą, našumo duomenis.
Skutiklis tiksliai seka traktoriaus trajektoriją, nes darbiniai diskai išdėstyti X forma.  Diskų skersmuo 620 mm, storis 6 mm.  Kiekvienas diskas sumontuotas ant atskiro pavadėlio, apsaugoto nuo perkrovos spyruokline apsauga.  Darbinis gylis nustatomas transportiniais ir atraminiais ratais bei galiniais dvieiliais volais.  Tai suteikia mašinai daugiau stabilumo.
 
Apsisukdamas galulaukėje, ATLAS AE_PROFI, važiuoja ant transportinių ir atraminių ratų bei galinių dvieilių volų.  Tokia konstrukcija sumažina įtempimus rėmuose ir šarnyruose, todėl mašina yra ilgaamžiškesnė.  Kelyje mašinos gabaritai neviršija ES galiojančių normatyvų.
 
ATLAS AE_PROFI skutiklis sukurtas ypač našiam ir kaštus taupančiam darbui dėl savo didelio užgriebio pločio ir darbinio greičio.  Skirtas kokybiškam ražienų skutimui, kai reikia įterpti itin didelius augalinių liekanų kiekius.  Šiuo metu siūlomas 10 ir 12,4 m užgriebio pločio.
 

VERSATILL VO_PROFI


VERSATILL VO_PROFI – tai universalus noraginis skutiklis, kuro koncepcinį modelį BEDNAR pristatė dar 2017 metais tarptautinėje AGRITECHNICA parodoje Hanoveryje, Vokietijoje.  Po kruopščių išbandymų įvairiomis sąlygomis, skutiklį jau galima įsigyti.

Darbiniai organai išdėstyti 5 eilėmis.  Toks išdėstymas užtikrina noragėlių pėdsakų persidengimą, taigi atpjaunamas visas viršutinis dirvos sluoksnis.  Taip pat užtikrintas puikus masės pralaidumas per mašiną.  Kiekvieno noragėlio pavadėlis turi spyruoklinę apsaugą nuo perkrovos.  Integruota transportinė ašis – tai didesnis manevringumas, mažesnis posūkio spindulys galulaukėje, o taip pat ir galimybė dirbti be galinių volų.

Universaliu noraginiu skutikliu galima ruošti dirvas su didesniu augalinių liekanų kiekiu sėjai, taip pat skusti ražienas iki 15 cm gyliu.  Abu darbus galima dirbti ir kai dirva drėgna.  Siūlome du skutiklio modelius – 6 ir 7,5 m užgriebio pločio.
 

STRIPMASTER EN


Naujasis STRIP MASTER EN kultivatorius užpildė neužimtą nišą BEDNAR mašinų portfelyje.  Ją sukūrėme žemdirbių prašomi, dėl klimato ir normatyvinės aplinkos žemės ūkyje pasikeitimų.  Kultivatorius skirtas juostiniam žemės dirbimui, kartu terpiant trąšas dviem gyliais.

Mašinos privalumas yra unikalios darbinės sekcijos, kuriomis galima terpti tiek mineralines, tiek skystas trąšas, įskaitant skystą mėšlą ir digestatą iš biodujų jėgainių, viską dviem gyliais.  Darbinę sekciją sudaro pjovikliai, valymo diskai, noragai ir lyginimo volas.  Mašina aprūpinta atraminiais ratais, kad palaikytų vienodą darbinį gylį per visą užgriebio plotį.
STRIP MASTER EN kultivatorius įdirba dirvoje juostas 75 cm (70 cm) tarpueiliais iki 35 cm gyliu.  Įdirbtoje juostoje dirvožemis supurenamas, prieš tai nuo paviršiaus pašalinus augalų liekanas.  Nuo dirbamų juostų nuvalomi net ir dideli kiekiai augalų liekanų, pavyzdžiui po kukurūzų derliaus nuėmimo.  STRIP MASTER tinka dirvožemį saugančioms technologijoms, visų pirma apsaugai nuo vandens ir vėjo erozijos.  Mašinos užgriebio plotis – 6 m.

OMEGA OO_FL


Ši lengvesnė sėjamoji, skirta įvairioms kultūroms sėti, kartu įterpiant ir trąšas, įvairiausiomis sėklų ir trąšų normomis, taip pat yra BEDNAR naujiena. Sėjamoji buvo intensyviai išbandoma įvairiausiose dirvose visus 2018 metus.

OMEGA OO_FL 4 m užgriebio pločio modelis aprūpintas 4000 l, o 6 m – 5000 l bendros talpos bunkeriais.  Bunkerių talpos santykis yra 40:60, juose palaikomas didesnis nei aplinkos slėgis.  Dėl padidinto slėgio bunkeriuose dozavimas yra labai tikslus, net dozuojant ir labai didelius trąšų kiekius.
 
Didelis sėjamosios pranašumas yra gebėjimas sekti traktoriaus trajektoriją dėl X forma išdėstytų žemės dirbimo diskų.  Diskai yra 460 mm skersmens todėl sukasi dideliu greičiu, o tai gerina sėklų guolio kokybę.  Sėjamoji taip pat komplektuojama dvidiskiais trąšų noragėliais, pneumatiniu volu, dvidiskiais sėjos noragėliais su paralelograminiu mechanizmu (PSP sistema).  Taip pat gausus ir pasirenkamos įrangos sąrašas, tokios kaip priekinis volas ir priekinis Crushbar lygintuvas.
Kalibravimas ir bunkerių ištuštinimas patogiai atliekamas mašinos gale.  Sėjamosios valdymas yra paprastas ir intuityvus.  Dozatoriai elektroniškai valdomi ISOBUS sistemos pagalba, tai pat kaip ir iki šiol gamintuose OMEGA modeliuose.
Patobulinta elektroninė hidraulinių funkcijų valdymo sistema įgalina traktorininką lengvai keisti mašinos parametrus (įdirbimo gylį, priekinio lygintuvo darbinį kampą, galinę įrangą, sėjos gylį, ir sėjos noragėlių spaudimą į dirvą). Programinė įranga turi sekcijų valdymo (Section-Control iki 2 sekcijų) ir kintamos dozavimo normos valdymo (Multi-Control iki dviejų dozatorių) modulius.  Galima pasirinkti sėjos noragėlių skaičių, kad sėti 12.5 cm arba 16.5 cm tarpueiliais.
 
OMEGA OO_FL gali būti sėkmingai naudojama tiek intensyviu, tiek minimaliu žemės dirbimu grįstose augalininkystės sistemose.  Trąšos gali būti įterptos į kas antrą tarpueilį, į kiekvieną sėklų eilutę arba pabertos dirvos paviršiuje.  PSP sistema užtikrina vienodą sėjos gylį per visą mašinos darbinį plotį ir prisitaikymą prie dirvos paviršiaus tiek išilgine, tiek skersine kryptimi.

ALFA DRILL


ALFA DRILL – tai dar viena BEDNAR naujiena.  Ji gali būti montuojama ant daugelio BEDNAR mašinų tarpinėms kultūroms, žolėms sėti arba trąšoms išbarstyti, atliekant žemės dirbimą.  Tarpinės kultūros yra svarbus veiksnys, siekiant padidinti organinių medžiagų kiekį dirvoje, pagerinti jos struktūrą. 

ALFA DRILL dozatorius yra toks pats iš nerūdijančio plieno pagamintas agregatas, kaip ir OMEGA sėjamosios.  Dozavimas tolygus net ir tada, kai sėjamoji agreguojama su didelio užgriebio pločio padargais.  Mašina valdoma iš traktoriaus kabinos paprastai ir intuityviai ISOBUS terminalo pagalba.  ALFA DRILL gaminama su 400 arba 800 litrų talpos bunkeriu.