Titulinis Naujienos Benediktą Vanagą ir būrį vaikų įtraukė javapjūtės įkarštis
2017.08.18

Benediktą Vanagą ir būrį vaikų įtraukė javapjūtės įkarštis

Javapjūtė su Benediktu Vanagu
Lenktynininkas Benediktas Vanagas ir būrys vaikų turėjo išskirtinę progą pamatyti, kaip vyksta lietuviškas „dakaras“ Raseinių rajone. Bendradarbiaujančios bendrovės „Scandagra“ ir „East West Agro“ (EWA) sukvietė svečius į vietos ūkį ir iš arti parodė didžiausius vasaros darbus laukuose  – javapjūtę.

Organizacijos „Gelbėkim vaikus“ ir Šakių dienos centro vaikai ūkininko Nerijaus Melėšiaus ūkyje stebėjo, kaip vyksta javų pjovimas, o B. Vanagas turėjo galimybę sėsti už Laverda kombaino vairo ir pats manevruoti šią milžinišką techniką laukuose.
Bendrovės „Scandagra“ vadovo Mariaus Vasiliausko teigimu, idėja vaikams parodyti modernią techniką ir ūkio darbus laukuose kilo spontaniškai, o rezultatai labai nudžiugino.

„Vaikams daug kas įdomu, jiems tereikia suteikti galimybių domėtis norimais dalykais. Ir, kaip žinia, geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti. Todėl kartu su partneriais vaikams suorganizavome išvyką į laukus, kur kaip tik vyko svarbiausi vasaros darbai“, – sakė M. Vasiliauskas.
Bendrovės EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas taip pat džiaugėsi galimybe vaikus supažindinti su modernia žemės ūkio technika. „Norisi jaunajai kartai parodyti, kad šiuolaikiniai ūkiai Lietuvoje yra modernūs, o ūkininkai – verslininkai, kurie daug ir sunkiai dirba, o jiems talkina gera ir kokybiška technika“, – sakė jis.

Į bendrą projektą įsijungęs lenktynininkas B. Vanagas pripažino, kad ūkio darbus drąsiai galima lyginti su ralio lenktynėmis, kur svarbus ne tik galutinis rezultatas, bet ir visas pasirengimo procesas.
„Atskiri darbai žemės ūkyje – tarsi atskiri greičio ruožai link finišo tiesiosios. Juk lauką reikia suarti, atrinkti tinkamą sėklą, pasėti, tręšti ir atlikti daugybę kitų darbų, kol ateina pjūties metas. Smagu, kad šiandien tai pamatė ir vaikai, tarp kurių galbūt ateityje bus ir lenktynininkų, ir žemės ūkio verslininkų“, – sakė lenktynininkas.

Dvi dešimtys vaikų iš Šakių dienos centro ūkininką N. Melėšių ir lenktynininką B. Vanagą apibėrė klausimais. Vyrai buvo atviri, tiek kalbėdami apie savo vaikystės svajones, tiek apie didelį darbo krūvį, kurį tenka atlaikyti siekiant užsibrėžto tikslo.
N. Melėšius akcentavo, kad ūkininko diena labai priklauso nuo gamtos malonės – liūtis ir audra gali sutrikdyti ir javapjūtę, lygiai taip pat kaip automobilių ralį. „Per patį javapjūtės įkarštį ūkininkui svarbiausia yra laikas – kaip ir sportininkams. Todėl dirbame kaip darni komanda ir didelį dėmesį skiriame technikai, investuojame, kad ji veiktų sklandžiai ir patikimai“, – teigė ūkininkas.

Po darbų laukuose ir pabendravimo su vaikais, ūkininko kieme svečiai drauge iškėlė Lietuvos istorinę vėliavą su Vyčiu. Šią patriotišką idėją, skirtą artėjančiam valstybės atkūrimo šimtmečiui minėti, įgyvendina bendrovė „Scandagra“.
Agroverslo įmonė „Scandagra“  ir žemės ūkio technika prekiaujanti ir ūkio sprendimus teikianti bendrovė EWA bendradarbiauti pradėjo 2016 metais. Šiemet abi bendrovės pradėjo ir bendrą rinkodaros projektą su B. Vanago atstovaujama komanda „General Financing team Pitlane“.