Titulinis Naujienos EWA 2020 I pusmečio veiklos rezultatai
2020.08.11

EWA 2020 I pusmečio veiklos rezultatai

Pirmąjį šių metų pusmetį EWA pardavimų pajamos siekė 10,10 mln. eurų (2019 m. I pusmetis – 7,15 mln. eurų). Bendrasis įmonės pelnas buvo 1,63 mln. eurų (2019 I pusmetis - 1,19 mln. eurų).

2020 metų pirmojo pusmečio apžvalga

Dėl COVID-19 ir šalyje įvesto karantino įmonė pirmą šių metų pusmetį susidūrė su įvairiais iššūkiais, tačiau iš esmės įmonės pusmečio rezultatų pandemija nepaveikė. Karantino metu dalis darbuotojų dirbo nuotoliniu būdu, o parduotuvių ir serviso veikla buvo pertvarkyta taip, kad būtų sumažinta nereikalingų kontaktų ir užkirstas kelias galimam užsikrėtimui. 
 
Žemės ūkio technikos tiekimas iš gamintojų karantino laikotarpiu buvo kiek pristabdytas, tačiau turimos atsargos užtikrino pardavimų generavimą ir sklandų įsipareigojimų klientams įvykdymą. Išplėtota pardavimų ir aptarnavimų IT infrastruktūra leido pardavimų veiklą organizuoti dirbant iš namų, serviso darbus registruoti nukeliant juos į ateitį arba atliekant juos be tiesioginio kontakto su klientu. Įmonė planavo dar 2020 metų pavasarį atidaryti naują technikos prekybos filialą Plungėje, tačiau dėl karantino darbai buvo pristabdyti. Naujojo ofiso atidarymas numatomas rugpjūčio mėnesį.
 
Dėl pandemijos buvo atšaukta didžioji dalis pardavimų skatinimo renginių ir parodų, tačiau įmonė pakankamai greitai persiorientavo ir sugebėjo pasiūlyti virtualius technikos naujienų pristatymus vaizdo formatu. 
Pirmąjį šių metų pusmetį įmonė papildomų pajamų gavo iš eksporto. Pavyko praplėsti pardavimų geografiją, naujų prekybos partnerių rasta Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Irane ir Ukrainoje. Į šias rinkas buvo tiekta tiek nauja, tiek ir naudota žemės ūkio technika.

Žemės ūkio technikos rinka

Technikos rinkoje jaučiamas naujos technikos pardavimų augimas, tačiau registruotos technikos skaičiai, nors ir didesni nei 2019 metais, vis dar yra ženkliai žemesni už daugiametį technikos pardavimų vidurkį. Ūkiai vis dar jaučia pastarųjų kelių prastų sezonų pasekmes, todėl nėra pajėgūs atlikti visų jiems reikalingų investicijų. Prasidedanti javapjūtė indikuoja gerą grūdų derlių, grūdų supirkimo kainos išlieka pakankamai aukštos. Tai turėtų padidinti ūkių perkamąją galią.
 
Šių metų pirmą pusmetį naujų traktorių Lietuvoje registruota 46% daugiau (268 vnt.) nei 2019 metais (183 vnt.), bet tai vis tiek yra 43% mažiau, nei 2018 metais (469 vnt.). EWA išlaikė savo rinkos dalį (15%), todėl naujų Massey Ferguson traktorių įregistruota 46% daugiau (41 vnt.), nei 2019 metais (28 vnt.).
 
Iki liepos 1 d. ūkių subjektai įregistravo 13% mažiau javų kombainų (35 vnt.), nei 2019 metais (40 vnt.) ir net 36% mažiau nei 2018 metais (55 vnt.). Nepaisant to Massey Ferguson kombainų buvo įregistruota 29% daugiau (9 vnt.) nei 2019 metais (7 vnt.). 
 
Prasidėjus javapjūtei klientui buvo pristatytas jau 300-asis Massey Ferguson (anksčiau Laverda) kombainas, o antrąjį 2020 metų pusmetį turėtų būti parduotas ir 500-asis Massey Ferguson traktorius. Tai yra reikšmingi skaičiai, leisiantys ateityje tikėtis ženklesnio pajamų augimo iš atsarginių dalių pardavimų ir serviso paslaugų aptarnaujant vis augantį parduotos technikos parką.
 
Liepos pabaigoje EWA savo klientams virtualiai, vaizdo formatu, pristatė naująją Massey Ferguson traktorių seriją MF 8S. Naujoji keturių modelių serija apima galios diapazoną nuo 205 iki 265 AG. Ši traktorių serija dar labiau praplės EWA siūlomos technikos asortimentą, kuris bus aktualus didiesiems ūkiams. Lietuvoje naujieną gyvai pristatysime dar šių metų pabaigoje.

2020 METŲ PERSPEKTYVOS:

Įmonės vadovybė, įvertinusi rinkos aplinką, klientų poreikius ir jų perkamosios galios potencialą, pakoregavo 2020 metų biudžetą, kuriame numatomos pardavimų pajamos turėtų siekti 23,5 mln. EUR. Pelnas prieš apmokestinimą turėtų siekti 1,22 mln. EUR, EBITDA sieks 2,3 mln. EUR. 
Liepos 1 d. baigtas paraiškų rinkimas, pagal ES paramos priemonę "Parama investicijoms į žemės ūkio valdas", skirtą  ūkių modernizavimui. Iš viso pagal šią priemonę numatyta skirti iki 52 mln. eurų. Šių projektų įgyvendinimas prasideda 2020 metų pabaigoje – 2021 metų pradžioje, tai turės teigiamos įtakos žemės ūkio technikos rinkai.
Bendradarbiaujant su pagrindiniais tiekėjais, ieškoma būdų geografinei plėtrai regione. Dėl COVID-19 įtakos derybos su strateginiais partneriais nusikėlė į 2021 metus.

 
2020 I pusmečio ataskaita ir priedai:
NASDAQ puslapyje
FA tarpinis pranešimas