Titulinis Naujienos EWA: pirmo ketvirčio pardavimų rodikliai išaugo iki 3 mln. eurų ribos
2017.04.25

EWA: pirmo ketvirčio pardavimų rodikliai išaugo iki 3 mln. eurų ribos

Massey Ferguson traktorius EWA
Preliminariais neaudituotais duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį akcinės bendrovės „East West Agro“ (EWA) pardavimai augo iki 2,9 mln. eurų. Tai yra 1,5 karto daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ir beveik 5 kartus daugiau negu 2015 metais.

Bendrovės duomenimis, kaip ir pernai, šiemet didžiausią pardavimų dalį sudaro sunkiasvorė savaeigė technika – traktoriai, kombainai. Pasak EWA vykdomojo direktoriaus Dano Šidlausko, pirmojo ketvirčio rodikliai atspindi geras Lietuvos ūkininkų nuotaikas ir planus dėl ateities.

„Dėl sezoniškumo žemės ūkio sektoriuje pirmas ketvirtis neretai vadinamas sąstingio laikotarpiu. Tačiau jau kelerius metus matome gana aiškią tendenciją, kad net ir žiemos mėnesiais šalies ūkiuose investiciniai projektai nesustoja. Tai didžia dalimi susiję su sektoriaus pokyčiais – ūkiai stambėja, daugėja mišrių ūkių, keičiasi požiūris į investicijų svarbą. Žinoma, prisideda ir gerai peržiemoję žieminiai pasėliai bei teigiami lūkesčiai dėl grūdų kainos“, – sako D. Šidlauskas.

Jo teigimu, pozityvumo rinkai, ypač prekybai technika, teikia ir tai, kad mažėjant Europos Sąjungos  paramai dauguma sudaromų sutarčių yra ūkių investicijos be subsidijų.

„Pirmą 2017 m. ketvirtį tik 30 proc. sutarčių mūsų krepšelyje sudarytos investicijoms su ES fondų lėšomis. Tai rodo, kad šalies žemės ūkis investuoja ne todėl, kad tam yra skiriamos subsidijos, bet dėl to, kad yra aiškus poreikis“, – sako EWA vykdomasis direktorius.

Bendrovė taip pat skaičiuoja, kad pirmą 2017 m. ketvirtį beveik du kartus išaugo atsarginių detalių bei techninės priežiūros paslaugų poreikis. Dabar tai sudaro apie 5 proc. EWA pajamų krepšelio. D. Šidlausko teigimu, natūralu, kad didėjant EWA parduotos technikos parkui Lietuvoje, šių segmentų generuojamos pajamos augs daugiausiai.

Apie EWA IPO:

Balandžio 3-28 dienomis  yra vykdomas 125 000 naujų paprastųjų vardinių EWA akcijų platinimas, viešai siūlant naujas akcijas įsigyti profesionaliems ir neprofesionaliesiems investuotojams.
Detali informacija apie EWA ankstesnės finansinės veiklos rezultatus, platinamas naujas akcijas, su investavimu susijusias rizikas ir kita esminė informacija yra pateikiama 2017 m. kovo 27 d. EWA informaciniame dokumente (kuris buvo papildytas 2017 m. balandžio 24 d. informacinio dokumentu papildymu Nr. 1). Jį galima rasti bendrovės interneto svetainėje www.ewa.lt, taip pat FMĮ „Orion Securities“ buveinėse.
EWA akcijų viešą platinimą vykdo ir su platinimu susijusią informaciją teikia FMĮ „Orion Securities“ (A. Tumėno g. 4, Vilnius, verslo centras „Vilniaus vartai“ 7 aukštas, telefonas +370 5 231 3833, el. pašto adresas info@orion.lt, ir Mindaugo pr. 50, Kaunas, Žalgirio arena, telefonas +370 687 73332, el. pašto adresas info@orion.lt).