Titulinis Naujienos Ką pasėsi 2018 parodos apžvalga
2018.03.28

Ką pasėsi 2018 parodos apžvalga

Ką pasėsi paroda 2018
Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) tris dienas šurmuliavo tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“.

Parodos dalyvius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, pagrindinės parodos rėmėjos, AB „East West Agro“ generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, sakydamas, kad jaučiasi lyg namuose, užsiminė ir apie politines aktualijas. „Dabar ne visada pagarbiai kalbama apie žemės ūkį", - neslėpė jis. Seimo Pirmininkas paminėjo, kad žemės ūkis labai svarbus Lietuvai. „Vien čia dabar ant scenos yra keturi buvę ar esami ūkininkai", - sakė parlamento vadovas. A. Stančikas kalbėjo, kad būtina dar daugiau dėmesio skirti mokslui, nes visas parodoje demonstruojamas naujoves reikia įvaldyti. Ministras B. Markauskas teigė, kad jau likus mėnesiui iki parodos agroverslą apima jaudulys. „Ši paroda tai agroverslo Meka, būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", - sakė ministras.
 
Gediminas Kvietkauskas
Bendrovės „East West Agro“ generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas teigė, kad paroda kasmet kartelę kelia vis aukščiau. „Parodos dalyviai lenktyniauja tarpusavyje, tai įdomus žaidimas. Aš stengiuosi neminėti žodžių „žemės ūkis", sakau „agroverslas". Šiame versle sukasi didžiuliai pinigai, mokami didžiuliai mokesčiai. Stengiuosi visada komunikuoti agroverslo idėją", - kalbėjo G. Kvietkauskas.

Parodoje gaminius pristatė daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Penkiolika procentų dalyvių parodoje dalyvavo pirmą kartą.

Tradiciškai gausiausia parodoje buvo žemės ūkio technikos ekspozicija, kuri užėmė 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių, pristačiusių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas.

EWA parodoje išsiskyrė ne tik ekspozicijos plotu, kuris šiemet siekė net 3500 kv. m. bet ir išmoninga programa, visomis parodos dienomis. Specialiai parodai įrengtame pailjone įmonė pristatė didžiausias atstovaujamos technikos naujienas.

Didžiausias dėmesys, kaip visada buvo skirtas flagmanui - Massey Ferguson technikai. Šiemet šis brand'as pristatė ypač daug naujienų, tokių kaip Massey Ferguson S serijos traktorius, atnaujiną pašarų ruošimo techniką bei visiškai naujus - Massey Ferguson RB serijos presus.
Didžiausias susidomėjimas, pristatymų metu, žinoma, buvo Massey Ferguson kombainais. Pristatymų metu, buvo kalbama apie Lietuvoje populiariausius MF Activa ir Activa S mdelius ir gerai žinomus MF Centora bei Delta kombainus. Didžiausios šių metų naujienos - Massey Ferguson Ideal kombainų, deja, bet gyvai išvysti lankytojai negalėjo. Jie ruošiami šių metų DEMO turui, kuris vyks ir Lietuvoje. Jo metu ūkininkai turės galimybę gyvai susipažinti su visais šio naujojo kūrinio privalumais.
Taip pat, EWA ekspozicijoje buvo gausu čekiškos žemės dirbimo ir sėjos technikos BEDNAR, kurią lietuvos ūkininkams EWA viešai pristatė pirmą kartą.
Pristatymus, kurie vyko parodoje galima išvysti ir mūsų Youtube kanale.