Titulinis Naujienos Nepaisant bendro rinkos sąstingio EWA pajamos augo dešimtadaliu
2017.07.28

Nepaisant bendro rinkos sąstingio EWA pajamos augo dešimtadaliu

Pirmą šių metų pusmetį žemės ūkio bendrovės „East West Agro“ (EWA) pardavimų pajamos  išaugo dešimtadaliu iki 11 mln. eurų (2016 m. I pusmetis – 10 mln. eurų), o bendrasis pelnas – daugiau kaip penktadaliu iki 1,75 mln. eurų (2016 m. I pusmetis – 1,37 mln. eurų). Nepaisant metų pradžioje vyravusių permainingų ūkininkų nuotaikų, bendrovė didino ir traktorių, ir kombainų pardavimus – rodikliai atitinkamai augo 18 proc. ir 69 procentais.

„Pirmąjį pusmetį naujų traktorių pardavimai rinkoje sumenko trečdaliu. Tam įtakos turėjo prastas pernykštis ūkių rezultatas dėl blogo derliaus ir žemų grūdų supirkimo kainų. Nepaisant to, mūsų traktorių paklausa ir toliau augo, o metams persiritus į antrą pusę matome, kad sektoriaus nuotaikos vėl gerėja - sutarčių traktoriams įsigyti kiekis auga. Todėl tikimės ne prastesnių metų negu pernai", – sako Danas Šidlauskas, EWA vykdomasis direktorius. Bendrovė skaičiuoja, kad šiuo metu jos užimama naujų traktorių rinkos dalis išaugo iki 14 procentų.

Pasak D. Šidlausko, šiemet stebina ir kombainų paklausa – nors įprastai šios žemės ūkio technikos pardavimai išauga liepos-rugpjūčio mėnesiais, pirmą pusmetį kombainų pardavimai išaugo 69 procentais. Absoliuti dauguma jų parduoti be Europos Sąjungos finansavimo.

„Tai, jog šalies ūkiai imasi savarankiškai atnaujinti stambiausios technikos parką, rodo, kad ūkininkai yra pajėgūs investuoti daugiau, o taip pat tikisi gero javapjūtės derliaus“, – sako EWA vykdomasis direktorius.

Šiemet ir toliau augo EWA veiklos pajamos iš atsarginių detalių pardavimo, technikos priežiūros ir remonto. Šios paslaugos pirmąjį pusmetį sudarė daugiau kaip 5 proc. visų pajamų.

Bendrovės EBITDA pirmą metų pusmetį buvo 0,65 mln. eurų (2016 m. I pusmetis – 0,8 mln. eurų). Pasak D. Šidlausko, pokytį lėmė vienkartinės netipinės bendrovės sąnaudos, susijusios su pirminiu viešu akcijų siūlymu ir akcijų įtraukimu į alternatyviąją rinką „First North“.

Sėkmingai įgyvendinusi pirminį viešą akcijų siūlymą EWA iš viso pritraukė 3 mln. eurų kapitalą, kurį šiuo metu skiria plėtrai Lietuvoje. Liepos pabaigoje bendrovė atidarė naują techninės priežiūros ir prekybos atstovybę Šiaulių rajone, Kairiuose. Planuojama, kad šiemet duris atvers dar bent viena EWA atstovybė Lietuvoje.

„Ilgalaikių investicijų, skiriamų plėtrai, grąžą labiausiai pajusime vienerių-dvejų metų laikotarpiu. Turėdami daugiau prekybos ir technikos priežiūros centrų sparčiau plėsime klientų ratą, užtikrinsime greitą ir patogų technikos pardavimo ir aptarnavimo procesą visoje Lietuvoje“, – sako D. Šidlaukas.

Šiuo metu bendrovė Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. Birželio pabaigoje bendrovėje iš viso dirbo 70 darbuotojų – 1,7 karto daugiau negu prieš metus.