Titulinis Naujienos "Sprendimų rato" parodoje - didžiausia EWA technikos ekspozicija
2018.09.28

Sprendimų rato parodoje - didžiausia EWA technikos ekspozicija

Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) tris dienas vyko miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2018“. Šių sričių žinovai pakaunėje susirinko 11-ąjį kartą. 

Parodoje „Sprendimų ratas“ bendrovė „East West Agro“ (EWA) pristatė platų prekiaujamos technikos asortimentą. Ne vieno lankytojo akį traukė ne tik parodos medaliu apdovanota kuro talpykla GIANTank, bet ir rotorinis javų kombainas Massey Ferguson IDEAL 8T su pusiau vikšrine važiuokle. Šio kombaino demonstracinis turas po Lietuvą kaip tik ir užbaigtas pasirodymu „Sprendimų rate“. Pasak Technikos padalinio direktoriaus Remigijaus Savicko, demonstracinis turas viršijo lūkesčius, nors kombaino našumui parodyti sąlygos ir nebuvo labai tinkamos, nes dėl sausros daugelyje rajonų derlius buvo mažesnis nei įprastai.

„Vienoje bendrovėje žieminių kviečius derlius siekė apie 8 t/ha, tai kuliant tame lauke buvo pasiektas 64–68 t/val. našumas. Be aštuntos, gamoje yra ir devintos serijos kombainai, tad drąsiai galime varžytis su panašaus segmento konkurentų kombainais, pradedant našumu, degalų sąnaudomis, baigiant kombaino valdymo paprastumu ir operatoriaus komfortu“, – sakė R. Savickas, pabrėždamas, kad rotorinis kombainas be problemų susidorojo ir su vakare kultais drėgnesniais, ir su piktžolėtais laukais. Jo teigimu, 5–6 t/ha kviečių lauke, smulkinant šiaudus, degalų sąnaudos buvo iki 10 l/ha, nepaisant to, kad pats kombainas sveria per 20 tonų.


 
Įmonės atstovas taip pat atkreipė dėmesį į Massey Ferguson teleskopinius krautuvus. Nors parodoje eksponuota TH.7035 modelio mašina, R. Savickas pabrėžė, kad jau siūlomas ir 8043 modelis – didžiausias krautuvas gamintojo gamoje, užtikrinantis iki 20 proc. greitesnį transporto priemonių užkrovimą. Didesniems ūkiams skirtas krautuvas yra 130 AG pajėgumo, 4,5 t keliamosios vardinės galios. Krovinį jis gali iškelti iki beveik 8 m aukščio.

Skaitykite daugiau: manoukis.lt