Titulinis Naujienos Žinia šalies ūkiams: aukščiausio našumo kombainas – jau Lietuvoje
2018.07.27

Žinia šalies ūkiams: aukščiausio našumo kombainas – jau Lietuvoje

Žemės ūkio technikos revoliucionierius, metų įrenginys, technikos stebuklas – tai tik keletas epitetų, taikomų praėjusiais metais Italijoje pristatytam naujausios kartos rotoriniam javų kombainui „MF IDEAL“. Pagyras užtvirtina skaičiai, produktyvumo ir našumo siekiančiam žemės ūkio verslui reiškiantys išties daug: palyginti su kitais panašiais kombainais šis užtikrina 31 proc. didesnį kūlimo-separavimo plotą, 18 proc. didesnė bunkerio talpą, 32 proc. didesnį iškrovimo greitį.
Jau nuo liepos 30 dienos „MF IDEAL“ kombainą galės išbandyti ir šalies ūkininkai – prasidės oficialus demonstracinis turas per Lietuvą. Jį organizuoja šiuo kombainu oficialiai prekiausianti žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA).

Orientuotas į stambius ūkius
Gedimino Kvietkausko, EWA generalinio direktoriaus, teigimu, AGCO Europos derliaus nuėmimo centre Italijoje, sukurtas kombainas stambiems ir profesionaliems Lietuvos ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms leis žengti milžinišką kokybinį žingsnį derliaus nuėmimo darbuose.
„Keletas didžiausių šio naujojo kombaino privalumų – ilgiausias rotorius rinkoje, mažiausios degalų sąnaudos, unikali valymo sistema, patvarios ir atsparios dėvėjimuisi detalės. Įsivaizduokite, kombaine įmontuota kūlimo-separavimo sistema „Dual Helix“ leidžia pasiekti beveik trečdaliu didesnį kūlimo plotą nei iki šiol buvo įprasta. Be to, šis kombainas dirba it šveicariškas laikrodis – tiksliai, našiai, užtikrina itin mažą grūdų nuostolį, nes jie mažiau pažeidžiami“, – naująjį „MF IDEAL“ kombainą pristato G. Kvietkauskas.
Naujasis kombainas turi 17 tūkst. litrų talpos bunkerį, o jo iškrovimo sraigės greitis siekia net 140 litrų per sekundę. Jame įdiegta speciali „IDEALharvest™“ įranga automatiškai sureguliuoja visus kombaino nustatymus efektyviam ir komfortiškam darbui. Kombainas taip pat turi grūdų kokybės kamera ir jutiklius, kurie prižiūri kūlimo procesą ir automatiškai reguliuoja rotorių, ventiliatoriaus greitį bei sietų nustatymus, kad visą laiką būtų pasiektas maksimalus našumas.
„MF IDEAL“  galiūnas, kurį rinkai pristato tarptautinei korporacijai AGCO priklausantis prekės ženklas „Massey Ferguson“ buvo kuriamas ir tobulinamas šešerius metus. Per tą laikotarpį korporacija finansavo 45 prototipų gamybą, nuolat vykstančius laboratorinius ir lauko bandymus, kurie leido įvertinti naujojo kombaino darbo našumą visose kultūrose ir visomis sąlygomis. 
Padės žengti į naują segmentą
Lietuvos žemės ūkio struktūra keičiasi – ūkiai konsoliduojasi ir stambėja. Pasak G. Kvietkausko, tai atveria naują ir dar neužpildytą rinkos nišą stambios ir itin galingos technikos prekybai.
„Lietuvoje daugėja ūkių, kuriems reikalinga didelių gabaritų ir labai aukšto pajėgumo technika. Mes norime dirbti su tokiais ūkiais ir padėti jiems pasiekti naujų kokybės ir našumo rezultatų, todėl plečiame savo siūlomą asortimentą, skirtą būtent profesionaliems ūkiams. Be to, šis naujasis „MF IDEAL“ kombainas neabejotinai taps dideliu EWA konkurenciniu pranašumu ir išskirtinumu“, – sako G. Kvietkauskas.
 „MF IDEAL 9“ prekybą EWA pradės 2019 metais, kai prasidės serijinė šio kombaino gamyba.
 

Norintieji susipažinti iš arčiau, kviečiami atvykti į EWA ofisą Kaune.
EWA Kauno ofise yra sudarytos puikios galimybės gyvai apžiūrėti MF IDEAL 8T kombainą ir išgirsti išsamų pristatymą apie visas naujoves, kuriomis pasižymi šis kombainas.
 
Ūkininkai gali apsilankyti bet kuriuo metu, iki rugsėjo 14 dienos.
Dėl apsilankymo ir kombaino prsitatymo kreipkitės į savo regiono EWA vadybininką arba telefonu 8-679-67300.

Besidomintiems – daugiau detalių apie „IDEAL“ kombainus čia.