Titulinis Žemės ūkio technika Presai | Vyniotuvai MF RB Protec presai-vyniotuvai

Massey Ferguson
MF RB PROTEC

MF RB kombinuoti ritinių presai - vyniotuvai 

Keičiantis klimato sąlygoms ir didėjant darbų apimtims tampa aktualu kai kuriuos darbus atlikti ypač greitai, kad būtų gaunamas maksimalus derlius ir jo kokybė. Kaip augalininkystės ūkiui svarbu turėti didelį ir našų kombainą, taip gyvulininkystės ūkiams svarbu turėti našią pašarų ruošimo mašiną. Jeigu galvojate tapti kokybiškų pašarų ruošimo profesionalais, metas pagalvoti apie Massey Ferguson Protec – kombinuotą ritinių presą – vyniotuvą. Protec, tai du pažangiausi sprendimai sujungti į vieną mašiną. Nesvarbu ar Jūs esate būgninio ritinių preso šalininkas, ar diržinio ritinių preso mėgėjas, Protec gali būti abiejų tipų mašina. Unikalus Massey ferguson sprendimas sukurti kombinuotą presą – vyniotuvą su viena transportine ašimi, leidžia Protec savininkams turėti patogiausią darbą, manevringiausią važiavimą laukuose ir mažiausiai pažeistą dirvos paviršių galulaukėse. Didelio skersmens ratai su radialinėmis padangomis ir amortizuojančia važiuokleužtikrina ne tik didelį komfortą dirbant, bet ir prailgina Protec mašinų eksploatacijos laikotarpį. Priekinėje Protec dalyje yra montuojama arba fiksuotos kameros, arba kintamos kameros preso dalis su visais Massey Ferguson patentuotais sprendimais, o galinėje dalyje sumontuotas greitaeigis vyniotuvas. 180 laipsnių kampu išdėstyti 2 plėvelės laikikliai ir didelis satelitinis žiedas užtikrina spartų, net iki 40 kartų per minutę vyniojimo greitį. 11 atraminių vyniotuvo ratukų užtikrina stabilų, ilgaamžį ir tylų vyniotuvo darbą.
 

Reikia konsultacijos?

Paskambinkite mums:
+ 370 693 98864 info@ewa.lt
Presavimo – vyniojimo funkcijos gali būti valdomos tiek rankiniu būdu, tiek automatiškai priklausomai nuo operatoriaus pasirinkimo. Naudojant automatines funkcijas, pavyzdžiui, nutrūkus arba pasibaigus vienai iš vyniojimo plėvelių, kompiuteris automatiškai koreguoja vyniojimo stalo ir vyniotuvo greičių santykį, kad būtų užtikrintas tas pats plėvelės sluoksnių padengimo skaičius. Ritinių iškrovimas darbo metu taip pat gali būti pasirinktas rankinis arba automatinis, priklausomai kokiu būdu ir kuriose lauko vietose norime iškrauti supresuotus – suvyniotus ritinius. Daugumą vyniotuvo  rankinio valdymo funkcijų galite atlikti ant preso sumontuotu valdymo pultu ir tuo pačiu stebėdami vykstantį procesą. Baigus darbą vyniotuvo stalas yra užlenkiamas į transportinę poziciją, taip sutrumpėja ne tik bendras preso – vyniotuvo ilgis, bet ir pasiekiamas maksimalus komfortas transportuojant dideliu greičiu.

Massey Ferguson Protec kombinuoti presai-vyniotuvai sukonstruoti taip, kad svoris visada būtų paskirstytas tolygiai, tiek transportuojant, tiek darbui lauke. Tarp presavimo kameros ir vyniojimo stalo integruota transportinė ašis taip pat užtikrina itin manevringą apsisukimą galulaukėje, negadina dirvos paviršiaus net ir šviežiai pasėtuose plotuose. Amortizuojanti ašis – sprendimas puikiai pasiteisinęs F (Fiksuotos) ir V (Kintamos) kameros presuose, užtikrina maksimalų komfortą tiek lauke, tiek transportuojant Massey Ferguson Protec presus.

 
Foto 2
Massey Ferguson Protec presų užkabinimas ir suderinimas su traktoriais
 
Visi Massey Ferguson kombinuoti presai-vyniotuvai Protec, kaip ir F (Fiksuotos) ir V (Kintamos) kameros presai, jau bazinėje įrangoje yra pristatomi su reguliuojamo aukščio užkabinimo sija, kurią greitai galime perkelti iš apaitinio užkabinimo (kai kardaninis velenas viršuje) į viršutinį užkabinimą (kai kardasninis velenas apačioje). Tokiu būdu nuėmus apatinį traktoriaus kablį gaunate didžiausią prošvaisą, tad itin didelių ir aukštų pradalgių presavimas tampa paprasta užduotimi.
Nepaisant ypač didelio našumo, Massey Fegruson Protec presai gali agregatuojami su nedidelio galingumo, nuo 120 AG galios traktoriais. Hidraulinė sistema sukurta taip, kad jei traktorius neturi LoadSensing hidraulikos, jį taip pat galima naudoti ri su paprastu krumliaratiniu hidrauliniu siurbliu, persukus valdymo vožtuvą ant preso.
Nuostabu ar ne? Sudėtinga, bet, tuo pačiu, iting paprasta ir universali derliaus ruošimo mašina gali būti agregatuojama su beveik visų galingumų traktoriais. Net ir prikabinimas už Jus išsprendžia Massey Ferguson Protec presų naudojimo galimybes, su bet kokio tipo ar aukščio kablius turinčiais traktoriais!
Foto 3
Greitas ir švarus rinkimas 
 
Massey Ferguson Protec presai gali būti komplektuojami su 2,25 ar 2,40 m pločio rinktuvais. Daugybę metų naudojama bekumštelinė rinktuvo pavara ir 5 eilėmis išdėstytos rinktuvo rotoriaus spyruoklės leidžia dideliu greičęiu surinkti visą presuojamą šieną, šienainį ar šiaudus. Viršutinis prispaudimo voliukas užtikrina tolygesnį masės padavimą link smulkinimo rotoriaus, tad leidžia siekti maksimalaus produktyvumo. Transportinėje padėtyje nuimami rinktuvo darbinio aukščio rateliai gali būti ir fiksuoti, ir pasisukantys. Rinktuvo pavara turi atskirą apsauginę praslydimo movą, taip užtikrinamas saugus darbas.
Tolygus masės padavimas ir efektyvus smulkinimas
 
Massey Ferguson Protec presuose gali būti komplektuojami su 3 skirtingais Xtracut smulkintuvais: 13, 17 arba 25 peilių. Prieš masės padavimo rotorių sumontuotos dvi didelio skersmens sraigės užtikrina ypač tolygų smulkinimo rotoriaus maitinimą. Įprastai pradalgė būna storesnė per vidurį ir mažiau pašaro kraštuose, todėl dvi sraigės iš kairės ir iš dešinės sustumdamos masę ant rotoriaus kraštų leidžia maitinti presavimo kamerą ypač tolygiai ir gauti kiečiausius, stačiakraščius ritinius. Pats smulkinimo ir presavimo kameros pildymo rotorius sukurtas taip, kad rotoriaus pirštai būtų išdėlioti sraigto principu – tai leidžia efektyviai ir kokybiškai smulkinti visų tipų presuojamą pašarą su mažiausiu galios poreikiu.
Foto 4
Efektyviausias smulkinimas su maksimalia apsauga
 
Massey Ferguson Protec presuose naudojama patentuota smulkinimo sistemos apsauga HydroFlexControl užtikrina tikrą smulkinimą. Kadangi smulkinimo peilius valdo ir juos prispaudžia hidrauliniai cilindrai, tai pagal Jūsų nustatytą slėgį Jūs turėsite tikrą smulkinimą viso preso eksploatavimo metu. Nesvarbu kokio tipo pašarus presuojate, nesvarbu kokio tolygumo pradalgės – hidraulinė peilių apsauga efektyviausias pasirinkimas.
HydroFlexControl sistema veikia kaip dviguba apsauga. Pirmiausia, jei turime netolygią pradalgę, tai dvi mechaninės spyruoklės su ribotos eigos laikikliais dirba nuolat besikeičiant pradalgės storiui/masės kiekiui, kad nedideli netolygumai neužkimštų smulkinimo rotoriaus. Kada smulkinimo pobūgnio priekinė dalis gali pasileisti kažkiek žemyn ir vėl grįžti, bet smulkinimo peiliai išlieka prispausti iki pat rotoriaus, taip smulkindami visą masę. Esant kliuviniams kurie užkemša rotorių, iš traktoriaus kabinos yra nuleidžiami smulkino peiliai ir atidaromas smulkinimo stalas kliuvinio pašalinimui. Išvalius kliuvinį, uždarius peilių stalą ir vėl aktyvavus peilius darbas tęsiamas toliau.
Greitas ir tikslus rišimas
 
Patentuota Varionet rišimo sistema itin greitai ir efektyviai atlieka rišimą. Preso valdymo terminale parinkus norimą rišimo kiekį ir palikę automatinę funkciją, vienintelis dalykas, ką Jūs turėsite padaryti, tai stabtelti supypsėjus signalui, kad pats presas automatiškai surištų, nukirptų tinkliuką ir iškrautų ritinį iš presavimo kameros.
Greita tinkliuko įdėjimo sistema leidžia greitai pakeitus tęsti darbą toliau. Unikalu, kad ši Massey Ferguson Varionet sistema leidžia naudoti nuo 1,18 m iki 1,35 m pločio tinkliuką, tad visai nesvarbu koks tinkliukas – visada turėsite kokybiškiausią aprišimą. Naudojant platesnį nei 1,25 m pločio tinkliuką ritinio aprišimas būtų užleidžiant ant kraštų – tvarkingi bet kokio pašaro ritiniai bus tvarkingai aprišti ir paruošti transportavimui ar įvyniojimui į plėvelę. Įprastai yra naudojami 2000-3000 m ilgio tinkliukų ilgiai, bet Massey Ferguson rūpinasi Jūsų kasdieniniu maksimaliu išdirbiu, todėl galima naudoti net 4500 m.
Bazinėje įrangoje jau būna sumontuotas 1 papildomas tinkliuko laikiklis, o siekiantiems maksimalaus išdirbio arba atliekant rangos darbus galima užsisakyti ir antrą papildomą tinkliuko laikiklį.
Foto 5
Tikslus ir greitas ritinio perkrovimas
 
Unikalus konstrukcinis sprendimas užtikrinantis lengviausią ir tiksliausią ritinio perkrovimą iš kameros ant vyniojimo stalo leidžia dirbti tiek lygiuose, tiek itin kalvotuose laukuose be jokių problemų. Specialus ritinių perkėlimo stalas su šoninėmis gaudyklėmis ypač tiksliai perkrauna ritinius net ir dirbant šlaituose. Visos funkcijos įprastai yra valdomos automatiškai, tai yra surišus ritinį atsidaro presavimo kamera, ritinių perkėlimo stalas paima ir perkelia ritinį ant vyniotuvo stalo ir prasideda automatinis apvyniojimo (arba nukrovimo žemėn) procesas. Kad šis procesas būtų greitesnis, presavimo kamera, nesvarbu ar fiksuota ar kintama, atsidaro tik iš vienos dalies, tai yra, priekinė dalis lieka fiksuota ant rėmo, o galinė dalis atsidaro daugiau nei 90% kampu. Tokiu būdu turite ir mažiau judančių bei dylančių elementų, kurių nereikia prižiūrėti. Kadangi ritinių apvyniojimo stalas ne važinėja, bet visada vietoje, o atsidarius kamerai ritinys tegali nukristi ant ritinių perkėlimo stalo, tai Jūs visada dirbsite saugiai ir ramiai, o svarbiausia išvengsite galimų klaidų ir, pavyzdžiui, ritinių plėšimo rankomis iš tarpo tarp presavimo kameros ir vyniojimo stalo.
Foto 6
Maksimalus vyniotuvo greitis
 
Kadangi kuriant Protec kombinuotus presus-vyniotuvus didžiausia užduotis buvo maksimalus našumas ir tikslumas, tai presų gamyklos inžinieriams pavyko tą pasiekti su kapu. Nuo pirmos kartos Tornado presų-vyniotuvų šis Protec modelis skiriasi ypač tikslumo, greičio ir kokybės prasme. Transportinėje padėtyje vyniotuvo stalas yra užlenkiamas į viršų, taip turint kompaktiškus transportavimo matmenis. Darbo lauke metu vyniotuvo stalas nusileidžia į darbinę padėtį ir laukia pasiruošęs naujo ritinio. Presuojant šiaudus ar šieną, galima kombinuoti 2 ritinių iškrovimą vienoje vietoje, taip paspartinat ritinių surinkimo procesą. Presuojant ir vyniojant vienu metu tokia galimybė lieka, bet dažniau naudojamas ritinių iškrovimas baigus kiekvieną ciklą. Ritiniai iškraunant gali būti padedami horizinontaliai – taip kaip buvo iškrauti iš presavimo kameros, arba vertikaliai, naudojant vertikalaus pastatymo koją.
Vienas iš svarbiausių šio Protec preso-vyniotuvo bruožų tai, jog kad ir kokio skersmens ritinį supresuojate, pats vyniojimo stalas automatiškai prisitaiko prie ritinio skersmens pasikeldamas arba nusileisdamas kampu taip, kad plėvelė būtų vyniojama per patį ritinio centrą. Tokiu būdu gaunate kokybiškiausią apvyniojimą ir tinkamą ritinio padengimą plėvele.
Universalus iškrovimas
 
Presuojant visų tipų pašarus Massey Ferguson kombinuotais presais-vyniotuvais galite rinktis Jums reikalingą ritinių iškrovimą. Pavyzdžiui presuojate šienainį ir apvyniojus plėvele norite ritinius iškrauti vertikaliai, tai yra, pastatyti ant daugiau sluoksnių plėvelės turinčio galo naudodami vertikalaus ritinių iškrovimo koja su atraminiu ratu. O jeigu presuojate šiaudus ar šieną ir norite kad palikus lauke ritiniai neperlytų, neįgertų drėgmės – tada galite atkabinti vertikalaus ritinių pastatymo koją, ir ritinius iškrauti vertikaliai!
Universalus iškrovimas
 
Ir, galiausiai, kas gali būti geriau už greitai ir lengvai atliekamą preso techninę priežiūrą po intensyvaus darbo? Taip taip, Massey Fegruson inžinieriai, kaip ir kurdami kitas žemės ūkio mašinas, taip ir šiuos galiūnus presus-vyniotuvus Protec siekė išlaikyti maksimalų racionalumą – keli, lengvai prieinami priežiūros taškai, išoriniai valdymo blokai, visos galimos apsaugos – viskas Jūsų greitam ir saugiam darbui!
Foto 9

Techniniai duomenys

Modelis MF R 3100 Protec MF RB 4100 Protec
Formuojamo ritinio skersmuo, m 0,9 -1,6 0,9 -1,6
Formuojamo ritinio plotis, m 1,23 1,23
Ritinių kameros tūris, m³ 2,48 2,48
Maksimalus juostos įtempimo slėgis, bar - 140/180
Mechaninis kameros užrakinimas + +
,,Varionet" tinklelio vyniojimas + +
Rinktuvo plotis, m 2,25/2,40 2,25/2,40
13 smulkinimo peilių Standarte Standarte
17 smulkinimo peilių Pasirinktinai Pasirinktinai
25 smulkinimo peiliai Pasirinktinai Pasirinktinai
Hidraulinės poros: 2 + LS + +
Pneumatiniai stabdžiai + +
Vyniotuvo sukimosis dažnis, aps/min 40 40
Plėvelės vietų skaičius 12+2 12+2
Horizontalus rulonų išmetimas Standarte Standarte
Vertikalus rulonų išmetimas Pasirinktinai Pasirinktinai
Plotis, m 2,85 2,9
Ilgis, m 5,9 5,9
Aukšis, m 3 3,15
Svoris, kg 5990 5990
Reikalinga traktoriaus galia, AG 120 130

Kita gamintojo technika

MF FL frontaliniai krautuvai
MF RB F pastovios kameros presai
MF vyniotuvai
Pagal poreikius visi MF vyniotuvai gali būti naudojami su 500 arba 75 mm plėvele.

Gamintojas

Skaičiuojanti jau daugiau nei 170 metų korporacija šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos gamintojų pasaulyje. Dar 1800-ųjų pabaigoje ši korporacija jau buvo tapusi tarptautiniu žemės ūkio technikos gamintoju ir eksportuotoju. Šiandien Massey Ferguson yra didžiausias pasaulinis brand‘as eksportuojantis savo gaminamą žemės ūkio techniką į daugiau nei 140 šalių visame pasaulyje, o visą distribucijos tinklą sudaro apie penki tūkstančiai atstovybių.

Massey Ferguson tai daugiausiai šiuolaikiniam žemės ūkiui davęs gamintojas. Dar apie 1900-uosius pagaminę pirmąjį prikabinąmą javų šukuotuvą-kombainą jie žengė nepaprastai svarbų žingsnį į 1930-ųjų dešimtmetį, kada pasauliui buvo pristatytas pirmasis savaeigis javų kombainas Massey-Haris No.20. Šis kombainas yra pradžia visų šiandieninių javų kombainų gamintojams, kurie savo mašinas rinkai pristatė tik po gerų 20 metų. Massey Ferguson per visus istorijos metus buvo ir yra vienu didžiausiu javų kombainų gamintojų ir inovatorių. Net šiandien paprastai atrodančios tiksliosios žemdirbystės užuomazgos, tokios kaip derlingumo žemėlapių sukūrimas kūlimo metu, Massey Ferguson javų kombainuose buvo pradėtos naudoti dar 1992 metais. Šiandien Massey Ferguson javų kombainų gamą sudaro kratiklinės, hibridinės ar ašinės kūlimo-sepravimo sistemas turinčios derliaus nuėmimo mašinos su nuo 176 iki 790 AG galios varikliais.

Kalbant apie traktorius, Massey Ferguson korporacija visai žemės ūkio technikos raidai yra davusi dar daugiau. Visų pirma 3-taškės pakabos atradimas pakeitė visų gamintojų traktorių istoriją ir traktoriaus panaudojimo galymbes. Massey Ferguson taip pat yra ir pirmojo šiuolaikinio traktoriaus gamintojai, kurimae visi mazgai iki pat šių dienų yra išdėstomi taip pat: priekinis tiltas, radiatorius, variklis, tarpinės dalys tarp variklio ir transmisjos, transmisija, tiltas, pakaba, hidraulika, vidurinės padėties sėdijimas ir daug kitų šiuolaikinių traktorių bruožų. 1930-aisais metais Massey Ferguson pagamino pirmąjį traktorių su 4 ratų pavara 4WD. Šie traktoriai turėjo ir daugiau šiandieniniams traktoriams būdingų bruožų, tokių kaip šlapiadiskė sankaba, slėginis transmisijos tepimas su atskiru hidrauliniu sirubliu, starteriu užvedamu varikliu ir kt. Bėgant metams Massey Ferguson išrasdavo ir pristatydavo rinkai vis naujų bruožų ir galingumų traktorių modelius. Jie pirmieji pagamino ir Low-High transmisją, kada važiavimo eigoje buvo keičiamas diapozonas be sankabos, elektrohidraulinis reversas, pirmoji pasaulyje ELC – elektroniškai valdoma galinės pakabos sistema su jėginiu-poziciniu valdymu. Tokią sistemą visis gamintojai naudoja iki šiol. Taip pat Massey Ferguson pirmieji pagaminot traktorių su borto kompiuteriu Autotronic dar 1980-ųjų dešimtmentyje. Šiandien Massey Ferguson traktoriuose naudojami 5 kartos Datatronic terminalai traktorių valdymui. Per visą traktorių gamybos istoriją Massey Ferguson yra pagaminę daugiausiai skiritngų modelių traktorių su įvairiausiomis patentuotomis savybėmis, todėl šiandien dienai vienatais pasaulyje daugiausia šio gamintojo traktorių apskritai.

Massey Ferguson taip pat savo gamoje turi platų teleskopinių krautuvų asortimentą, šienavimo technikos jau 100 metų lyderiaujančios Europoje gamą, didžiųjų stačiakampių ryšulių gamyklą Hesston‘e su daugiau nei 50 metų gamybos ir patentų istorija bei ritinių presų bei kombinuotų rinių presų-vyniotuvų pažangiausią gamykla Vokietijoje (buvusi Lely Welger presų gamykla). Kitose pasaulio rinkose Massey Ferguson turi ir platesnę žemės ūkio technikos gamą kiurioje dar pozicionuojasi ir savaeigiai purkšuvai, tiesioginės sėjamosios, žemės dirbimo padargai, savaeigės rapsapjovės ir kita technika.

Reikia konsultacijos?

Paskambinkite mums:
+370 616 77504 info@ewa.lt