Tiesioginės sėjos sėjamosios | 3,00-6,00 m
Tiesioginės sėjos paskirtis su specialiai tam pagaminta sėjamąja Sulky Easydrill - įterpti sėklą tiesiai į ankstesnio derliaus atliekas, minimaliai suvagojant dirvožemį. Tiesioginė sėja taupo drėgmę augalų dygimui, neišjudindama dirvožemio ir palikdama ankstesnio derliaus atliekas ant dirvos paviršiaus, kaip apsaugą nuo drėgmės išgarinimo. Didžioji dalis dirvos paviršiaus paliekama nejudinta po šiaudų danga, labai pagerėja apsauga nuo vėjo ir vandens erozijos. Tokiu būdu sėjant sumažėja piktžolių, kadangi visa dirva nėra išjudinama, o tik įpjaunama vagutė, kurioje sėjama sėkla.
Easydrill sėjamosios gali būti naudojamos sėjai tiek į visiškai neruoštą ir nedirbtą keletą metų lauką, tiek tiesiai į ražieną ar net dalinai ruoštą dirvą. Easydrill gamą sudaro mechaninės 3 m ir 4 m darbinio pločio sėjamosios bei 3 m, 4m ir 6 m pneumatinės sėjamosios.
Dirvos dirbimas yra neatsiejama grandis auginant produkciją. Populiariausias ūkininkavimo Lietuvoje požiūris yra intensyvus dirvos dirbimas – ražienos skutimas, arimas, kultivavimas ir sėja. Tačiau toks ūkininkavimas taip pat yra ekstensyvus – kuomet didėjant dirbamos žemės plotams reikalingos didesnės investicijos: didesni ir galingesni traktoriai, padargai, trąšų kiekiai, kuras, žmogiškieji ištekliai ir t.t. Žinant, kad ekonomikai augant ir brangstant naftai, metalams, gumai, gerėjant pragyvenimo lygiui, didėjant infliacijai tai įtakoja kasmet 2-3% pabrangimą visų minėtų sąnaudų ūkyje. Ūkiai stambėja tačiau pelno atžvilgiu stovime vietoje. Tokį ūkininkavimo sprendimą dažniausiai nulemia asmeninė nuomonė, tradicijos ir patirtis.
Kultūrinių augalų produktyvumas daug priklauso nuo to, kiek jie gauna azoto. Mineralinių azoto trąšų panaudojimas pasaulyje per pastaruosius penkiasdešimt metų išaugo per 30 kartų, o derliai dėl to padidėjo 1,8-2,5 karto. Azoto trąšų gamyba brangi, tam reikia didelių iškastinių ir energetinių išteklių. Be to, mineraliniai azoto junginiai dirvožemyje labai judrūs.
Yra kitas augalams prieinamo, biologinio azoto kaupimo būdas – mikroorganizmai, vadinami dizotrofai, turintys azotą fiksuojantį fermentą – nitrogenazę, šie mikroorganizmai azotą kaupią iš atmosferos. Ypač daug azoto iš oro sukaupia gumbelinės bakterijos, gyvenančios ankštinių augalų (dobilų, pupų, žirnių, vikių, sojų) šaknų gumbeliuose. Priklausomai nuo augalo rūšies, bakterijų veiksmingumo ir dirvožemio ekologinių sąlygų, per augalo vegetaciją gumbelinės bakterijos gali sukaupti nuo 20 iki 460 kg/ha azoto ir daugiau. Apie 2/3 šio azoto amino rūgščių ir baltymų pavidalu susikaupia augalų derliuje. Likęs trečdalis azoto kartu su šaknimis mineralizuojasi dirvožemyje ir jį naudoja kiti, po ankštinių auginami augalai.
Antsėliai yra„žalioji trąša“, tai ne kas kita kaip augalai, fiksuojantys atmosferinį azotą. Tai augalai, kurie augdami apsaugo dirvožemio kokybę ir praturtina ją. Jos sukaupia daugiausia atmosferos azoto, palieka dirvoje daug geros kokybės organinių medžiagų (šaknų ir augalų liekanų), skatina dirvožemio humuso atsinaujinimą. Stipri jų šaknų sistema purena podirvį ir pakelia iš gilesnių sluoksnių maisto medžiagas, gerina dirvožemio struktūrą, skatina dirvožemio mikroorganizmų aktyvumą, gerai stelbia piktžoles, mažina CO2 ir NO2 emisiją bei energijos sąnaudas ir kaštus. Neišlaikant azoto dirvos paviršiuje, sekantys augalai nespėja pasisavinti esančių trąšų ir jos išplauna į gruntinius vandenis, patiriama nuostolių.
Tiesioginės sėjos paskirtis su specialiai tam pagaminta sėjamąja SKY Easydrill - įterpti sėklą tiesiai į ankstesnio derliaus atliekas, minimaliai suvagojant dirvožemį. SKY yra daugiau nei sėjamųjų gamintojas, tai praktika ir nuolatiniais bandymais pagrįstas ūkis, kuriame ūkininkas - agronomas naudoja tik tiesioginę sėją ir sėjamąją EasyDrill, kurią tobuliną ir pritaiko šių dienų inovatyviems ūkiams. Naudojant EasyDrill sėjamąją galima pasėti du ar net tris produktus (sėklas) skirtingais gyliais. Vienu pravažiavimu galima sėti, įterpti trąšas ir mikrogranuliuotas startines trąšas. Šios sėjamoji naudojama visoje Europoje. Pagrindinis sėjamosios principas yra įpjauti dirvą ir kuo mažiau ją sujudinus ir stabdyti piktžolių dygimą.