Titulinis Naujienos EWA plečia asortimentą: lietuviams siūlys modernią žemės ūkio techniką iš Čekijos
2018.02.21

EWA plečia asortimentą: lietuviams siūlys modernią žemės ūkio techniką iš Čekijos

Bednar gamykla
Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) pradeda bendradarbiauti su nauju tiekėju – Čekijos gamintoja „Bednar FMT“. Išplėtusi savo asortimentą čekiška technika bendrovė didiesiems Lietuvos ūkiams nuo šiol gali pasiūlyti visą žemės dirbimo ir sėjos įrangą.
Jau įvykdytas ir pirmasis EWA užsakymas: Lietuvos ūkininko įsigytą sėjos mašiną „OMEGA 6000 OOL“ čekai įamžino simboliškai – pagaminę ją būtent vasario 16 dieną, kai Lietuva minėjo Valstybės atkūrimo šimtmetį,  gamintojai suteikė išskirtinę identifikacinę mašinos lentelę, kurią pažymėjo simboliais „100LT“.

„Partnerystė su „Bednar FMT“ reikšmingai išplečia mūsų siūlomos technikos pasiūlą. Lietuvoje ūkiai stambėja, didėja ūkiuose naudojamų traktorių galingumas, todėl auga poreikis ir didelio darbinio pločio padargams. Išplėtę savo produktų asortimentą nuo šiol galime patenkinti  net ir didžiausių šalies ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių pageidavimus ir pasiūlyti visus reikiamus žemės dirbimo bei sėjos padargus. Tai yra žingsnis, prisidėsiantis prie tolimesnio EWA augimo, o „Bednar FMT“ šis bendradarbiavimas padės įsitvirtinti itin konkurencingoje Lietuvos rinkoje“, – sako Gediminas Kvietkauskas, EWA generalinis direktorius.

Kompanija „Bednar FMT“ specializuojasi žemės dirbimo, sėjos, tręšimo ir augalinės masės smulkinimo mašinų gamyboje. Glaudžius ryšius su agronomais ir ūkių savininkais palaikanti Čekijos kompanija yra laikoma vienu inovatyviausių itin našios agro technikos gamintojų. „Bednar FMT“ savo produkciją eksportuoja į daugiau kaip 30 šalių Europoje, Azijoje, Australijoje, Šiaurės Amerikoje ir Afrikoje.

„Lietuvos žemės ūkio rinkoje matome daug potencialo, todėl pastaruosius dvejus metus gana aktyviai ieškojome naujo patikimo partnerio, kuris galėtų sėkmingai atstovauti ir mūsų gaminamai technikai. Tikime, kad bendradarbiavimas su EWA bus visapusiškai naudingas tiek mūsų bendrovėms, tiek šalies ūkininkams, kurie, siekdami didesnio veiklos našumo, ieško geriausių sprendimų savo ūkiams“, – sako Jan Bednar, bendrovės „Bednar FMT“ prekinio ženklo vadovas.

Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA šiandien yra viena didžiausių žemės ūkio technikos prekybos įmonių Lietuvoje. Šio sektoriaus bendrovių TOP 3-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“ ir kitiems. Šiuo metu EWA Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, turi tris regioninius prekybos ir aptarnavimo centrus – Kaune, Šiauliuose ir Kupiškyje. Bendrovėje iš viso dirba daugiau kaip 70 darbuotojų.
 
BEDNAR FMT įkūrėjas ir savininkas Ladislavas Bednářas su sūnumis Janu ir Vojtěchu


„Bednar FMT“ produktų gama
 

„Bednar FMT“ šiandien gaminamų mašinų gama plati:
STRIEGEL – pakabinamos ir prikabinamos ražienų akėčios (6-12 m)
SWIFTER – universalūs priešsėjinio dirbimo kultivatoriai (3-18 m)
SWIFTERDISC – diskiniai skutikliai su Twin-Disc apsauga ir 52 cm skersmens diskais (3-14 m)
ATLAS – itin didelio našumo diskiniai skutikliai su spyruokline apsauga 66 ir 62 cm skersmens lėkštėmis (3-12 m)
TERRALAND – giluminiai purentuvai (čyzeliniai plūgai) (3-6 m, nuo 5 iki 13 noragų)
TERRALAND DO – kombinuoti (diskai + noragai + volai)  giluminiai skutikliai (4,1-6,4 m)
ROW-MASTER – tarpuvagių kultivatoriai ir purentuvai (6-18 vagų)
OMEGA – kombinuotos sėjamosios (3-9 m)
FERTIBOX – universalūs priekyje arba gale kabinami trąšų ar sėklos bunkeriai (1500-3000 l)
MULCHER – rotaciniai ražienų ir augmenijos mulčeriai (2,25-7,00 m)
 
Visi, intensyviai ūkininkaujantys ūkiai, siekiantys didelio našumo, vertina „Bednar FMT“  itin didelio darbinio pločio 10-18 m diskinius skutiklius ar priešsėjinius kultivatorius, kuriais, pavyzdžiui, per dieną galima įdirbti ir paruošti virš 200 ha. Lietuvos ūkiuose jau keletą metų dirba nemažai 10 ir 12 m darbinio pločio čekų gaminamų „SWIFTERDISC“ skutiklių, 4 ir 6 m darbinio pločio sėjamųjų „OMEGA“, čyzelinių plūgų „TERALAND“ bei kitų mašinų.
EWA technikos direktorius Remigijus Savickas prie ką tik EWA užsakymu pagamintos sėjamosios
 

Svarbiausios „Bednar FMT“ naujovės 2018 metų sezonui


Šiais metais „Bednar FMT“ rinkai pažėrė šūsnį naujovių. Tarp jų – „OMEGA OO8000L“ ir „OMEGA OO9000L“ sėjamosios, pasižyminčios dideliu užgriebio pločiu, talpiu plastikiniu sėklų bunkeriu, kurios gali sėti įvairias kultūras 12,5 arba 16,5 cm tarpueiliais tiek intensyviai, tiek minimaliai įdirbtose dirvose. Žemės įdirbimo diskų sekcijos išdėstytos X forma, todėl mašina tiksliai seka paskui traktorių, o „Precise Seed Placement“ sistema užtikrina, kad sėklos įterpiamos tiksliai vienodu gyliu visame sėjos plotyje, noragėliai puikiai kopijuoja dirvos paviršių tiek išilgine, tiek skersine kryptimi.

Kita Bednar FMT naujovė – universalumu pasižymintis noraginis kultivatorius „VERSATILE VO“.  Jis sukonstruotas taip, kad jį būtų galima naudoti įvairiems žemės dirbimo darbams nuo pavasario iki pat rudens. Mašinos rėmas paprastas, noragai išdėstyti 5 eilėmis tokiu būdu, kad maksimaliai sumažintų kimšimosi riziką ir tuo pačiu intensyviai išmaišytų per visą darbinį plotį atpjautą viršutinį dirvos sluoksnį.

Inovacijomis pasižymi ir prikabinama trąšadėžė „FERTI-CART“ su universaliu pakabos įtaisu gale, skirta trąšoms įterpti į gilesnius dirvos sluoksnius. Ją paprasta ir patogu agreguoti su dirvos dirbimo padargais bei pripildyti trąšų, o stačios plastikinio bunkerio sienelės užtikrina, kad net ir prastesnės kokybės trąšos nuslystų į dozatorių. Bunkeryje palaikomas padidintas slėgis, kad dozatorius būtų patikimai užpildytas ir užtikrintų tręšimo tikslumą, net ir dirbant su sunkiausiai tvarkomomis trąšomis.

Kukurūzams, saulėgrąžoms, cukriniams runkeliams ir kitoms kultūroms reikalinga kokybiškai įdirbta dirva, kuria pasirūpina naujasis purentuvas „TERRASTRIP ZN“. Jo noragai gali būti išdėstyti kas 70–75 cm arba kas 45–50 cm, o giliai išpurentoje ir patręštoje dirvoje gerai vystosi augalų šaknys, jos pasiekia gilesnius sluoksnius, todėl didėja derlius.